Biografia

Brian Fentress to amerykański autor muzyki i piosenkarz, swobodnie
poruszający się w gatunkach pop, soul, R&B, gospel, jazz i funk.
Wybitne umiejętności, czarujący, ciepły głos oraz niewyczerpana
energia tego zarażającego charyzmą artysty, jest gwarancją
niezapomnianego spotkania, podczas którego Brian wystąpi solo

lub w asyście innych wokalistów.

Pendofsky jako pierwszy współczesny basista – solista zdecydował się nagrać album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Paradoksalnie dzięki temu płyta brzmi świeżo i bardzo interesująco, co doceniła krytyka i fani. Specjalnym gościem występującym na płycie jest Rey Ceballo, który grał na instrumentach klawiszowych w słynnym kubańskim zespole Buena Vista Social Club. Pendofsky został nagrodzony nagrodą Mateusza Trójki w 2015 roku w kategorii – debiut jazzowy

Liderem projektu jest basista, Marcin Pendowski, nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyki ( z zespołem Artrosis, wyd. MM Productions), współkompozytor pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu „ Solidarność. Początek Rewolucji”. Artysta współpracował i z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.

Obecnie poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album „Mamut”, a obecnie promuje płytę grupu „Drony”. Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami.

Płytę Pendofsky można posłuchać na SpotifyiTunes oraz Bandcamp.

Jesteśmy w Kontakcie

Studio Inicjatyw Twórczych
Assistant Artist Manager
+48 536 760 600
studioinicjatywtworczych@gmail.com

 m.me/StudioInicjatywTworczych

If you have any queries, please send message, and we will be in touch soon

Ostatnie dzieła we współpracy z GreyviTone

Marcin współpracuje z naszą firmą już od jakiegoś czasu.

Zrealizowaiśmy wspólnie z Nim serię klipów muzycznych “Pendofsky Meets Friends”, w której Marcin zapraszał wielu znanych artystów do wspólnego muzykowania.