• Data Wydania /Marzec, 2020
  • FORMAT /Digital / YouTube Video

Kilka słów

Pendofsky meets friends to cykl filmów nagranych ze wspaniałymi wokalistami i zapowiedź płyty Marcina Pendowskiego „Gumolit”. Premiera odbędzie się w maju 2020 roku.

Pendofsky meets friends is a series of films recorded with great vocalists and a preview of Marcin Pendowski’s album ‘Gumolit’. The premiere will take place in May 2020.

Michał Pijewski – klarnecista i wokalista zespołu Warsaw Dixielanders od 2012r. W 2011 wystąpił w X Factorze. Muzyk Jazzowy specjalizujący się w jazzie tradycyjnym. Grający i śpiewający w stylu Louisa Armstronga ponad 50 jego utworów.

Kasia Dereń – jeden z najbardziej nietuzinkowych głosów polskiej estrady, genialna interpretatorka najpiękniejszych piosenek, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu. Kasia ma na swoim koncie współpracę z największymi polskimi gwiazdami. Wokalnie wspierała m.i. Natalię Przybysz, Paulinę Przybysz, Natalię Kukulską, Andrzeja Piasecznego, Kasię Cerekwicką, Justynę Steczkowską,Edytę Górniak, Anię Szarmach i wielu innych. Jest finalistką drugiej edycji The Voice of Poland. Kasia na stałe śpiewa u boku znanego DJ Gromee, z którym reprezentowała Polskę podczas Eurowizji w 2018 roku w Portugalii. W 2018 wydała singiel ‚Just A Few Words’. Na początku roku 2020 roku jako jedna z trzech finalistów dotarła do finału polskich preselekcji do konkursu Eurowizja 2020 wydając tym samym kolejny singiel.

Nick Sinckler – amerykański wokalista. Jego artystyczna przygoda rozpoczęła się w Nowym Jorku, gdzie miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul &r’n’b. Nick w poszukiwaniu nowych, muzycznych brzmień, po kilkuletniej podróży po Europie w 2007 r. przyjeżdża do Polski. Rodzimej publiczności daje się poznać uczestnicząc w znanym, telewizyjnym programie Fabryka Gwiazd, gdzie dociera do finału i zyskuje rzeszę Fanów. Muzyczny talent, charyzma oraz artystyczna wszechstronność, pozwalają mu na dobre zaistnieć na polskim rynku muzycznym. 8.04.2018 r. odbyła się premiera nowego albumu Nicka o nazwie 11×11. Krążek jest w całości w języku polskim, co było dużym wyzwaniem dla artysty. Na płycie gościnnie zaśpiewała m.in. Natalia Kukulska.

Jagoda Kret: 27-letnia artystka, finalistka III edycji The Voice of Poland. Pisze własne teksty, współtworzy autorskie dźwięki. Jej muzyka to zbiór „brudnych”, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i spokojnych, folkowych melodii. W 2018 roku na platformie YouTube ukazały się trzy filmy z serii Live Session. Wśród z nich znalazło się „5 kroków”, które od stycznia 2019 roku dołączyło do projektu „My name is New” – inicjatywy utworzonej przez wytwórnie Kayax.

Martyna Zając – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Ma na koncie dwa albumy z autorską muzyką: album „oNL” z zespołem oNieboLepiej (2012) oraz album „Somewhere in the middle” z zespołem SUOVA (2017).
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalistyki Jazzowej (2014). Podwójna finalistka „Szansy na sukces” z Korą i Maanam (2011) oraz z Marylą Rodowicz (2012). Siedmioletnia stypendystka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.
Obecnie Martyna przybrała przydomek artystyczny Malvva, i przy całej swojej wrażliwości i wyjątkowej barwie głosu, pracuje nad solowym repertuarem w duecie z Arcadiusem Mauritzem oraz nad repertuarem w formacji Slavic Jazz Underground.

Tomasz Pacak: niesamowity wokalista i stały bywalec warszawskich jam session, gdzie zbierał znajomości, pomysły, inspiracje i gdzie kształtował swój styl. Gatunki muzyczne, w których czuje się najlepiej to funk, soul, r&b i hip hop. Jest również gitarzystą.

Patrycja Malinowska – oryginalny, ciepły, wyjątkowo mocny, ale i czysty jak łza głos! 🙂
Sami sprawdźcie! Gnarls Barkley – Crazy w wykonaniu Patrycji!

Szukaj nas na: Facebook https://www.facebook.com/hashtag/pend… YouTube: #pendofskymeetsfriends Pendofsky Facebook: https://www.facebook.com/pendofsky/ Instagram: https://www.instagram.com/marcinpendo… Spotify: https://open.spotify.com/artist/4AWUT… WWW: http://pendofsky.com/pl/ YouTube: https://www.youtube.com/user/pendowsky Gruszeccy Facebook: https://www.facebook.com/PBGruszeccy/ Insta: https://www.instagram.com/gruszeccy_o… https://www.youtube.com/channel/UCJvi… Studio Inicjatyw Twórczych Facebook: https://www.facebook.com/studioinicja… YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJN0… Instagram: https://www.instagram.com/studioinicj… WWW: https://sitconcerts.com/ ——————————————— Dziękujemy: Montaż i Color Grading: Maciej Błaszkowski – GreyviTone (https://greyvitone.com/) Operatorzy: Grzegorz Królikowski, Piotr Szewczak, Maciej Błaszkowski Klubowi Harenda (https://www.facebook.com/KlubHarenda/) za udostępnienie miejsca Agencji Music Mind: Michał Kubasiewicz (https://www.musicmindent.com/) za możliwość zrealizowania tego clipu Nagranie zrealizowane dzięki firmie Cyfrowa Republika (https://www.cyfrowarepublika.pl/) – Wynajem, Sprzedarz, Szkolenia Kamery użyte w nagraniu: URSA Mini Pro 4.6k Pocket Cinema Camera 4k Pocket Cinema Camera 6k Mix@Master by Pendofsky, Warszawa, 2020